art1.jpg

art2.jpg

art3.jpg

Art tygodnia - Magdalena Tekieli

(11.06.2012) 15:11Ovsky

Magdalena Tekieli to tegoroczna absolwentka Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

To młoda projektantka, która jest autorką wielu ciekawych projektów m.in. Secret Desk, który jest jej projektem dyplomowym.

 

Prosta, geometryczna forma oraz szlachetne materiały użyte w zaprojektowanym przeze mnie sekretarzyku, stanowią nawiązanie do stylu Art déco i mieszczą się w obranych przeze mnie założeniach projektowych. Kolejną istotną cechą projektu jest przekształcalność mebla.

W sytuacji, gdy tego potrzebujemy, możliwość przekształcenia któregoś z elementów ma powodować zmianę aranżacji, możliwość schowania jednego z segmentów, bądź wręcz przeciwnie pokazania go, wysunięcia w celu lepszego dostępu do części biurka, która zwykle jest zamknięta, niedostępna. Powrót do nieużywanych, zapomnianych sprzętów, elementów wyposażenia wnętrz i zarazem poszukiwanie piękna, zrodziło moje zainteresowanie takimi meblami, a w konsekwencji jedno z założeń w projekcie sekretarzyka..

 

Zaprojektowałam oraz wykonałam mebel, który w swej prostocie ma łączyć cechy użyteczności oraz elementy estetyczne, tworząc spójną całość. Sekretarzyk to mebel przeznaczony do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy, które mogą się znaleźć w domowym biurku. Mebel ma służyć do domowej pracy biurowej, w celu wysłania e-miala, przeczytania listu, bądź innych czynności. Masywny, prostokątny dębowy blat biurka pokryty jest czarną, naturalną skórą. Cechuje się ciężkością, co nadaje meblowi uroczysty charakter. Przeciwstawione są mu mosiężne, gładkie i lekkie nóżki wspierające blat, uzupełniające delikatnym złotym blaskiem drewno dębowe. Zakończone są nieco masywniejszą stópką.


32-1024x882.jpgKrzesło Moon’y - Gięcie sklejki zazwyczaj kojarzy się z formami obłymi. Projektując to krzesło postawiłam sobie za zadanie odejście od tego stereotypu i pokazanie form kanciastych i ostrych, które zupełnie nie kojarzą się z tradycyjnym kształtowaniem sklejki. W związku z tym charakter obiektu chciałam aby nawiązywał do statków kosmicznych które swoim kształtem przypominają duże roboty o geometrycznych formach.

114.jpg

54.jpg


Krzesło składane -
Brak śrubek kołków i innych zbędnych łączników. Krzesło zostało zaprojektowane tak by składało się łatwo i szybko bez użycia śrubokręta. Elastyczne tworzywo, oraz twarde dębowe drewno umożliwia łączenie elementów w jedną całość. Grafika na oparciu krzesła to jedno z wielu siedzisk z historii designu. Ma ono nie tylko zdobić ale przede wszytkim  budować ludzką świadomość w dziedzinie wzornictawa przemysłowego.

Inspiracja graficzna na oparciu krzesła Arne Jacobsen Krzesło Mrówka 1952121.jpg

310.jpg


Świecznik
zbudowany jest z kilkunastu różnych elementow, które można ze sobą swobodnie łączyć, tworząc rozmaite kształty.

112.jpg

Zapraszam do zapoznania się z portfolio Magdaleny Tekieli.

Ovsky

Ovsky napisał/a 363 artykuły na CzytajNiePytaj.pl

Maciek Czapczyński – entuzjasta muzyki elektronicznej, dj, początkujący grafik. Zafascynowany nowymi technologiami. Zainteresowany dziedziną muzyki, kultury i sztuki w Polsce i na świecie.

comments powered by Disqus

       

realizacja agendo.pl, cms imperialcms.pl, projekt: saidovsky

Copyrights © 2012 - 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.