art1.jpg

art2.jpg

art3.jpg

DECA - nowa twarz mebli rodem z PRL-u

(08.02.2013) 13:27Ola Kozlowska

Wzornictwo PRL-u źródłem inspiracji? Wydaje się mało prawdopodobne, a jednak jest możliwe.
Natalia i Marta, dwie kreatywne siostry ze Szczecina, ze znienawidzonej estetyki postanowiły zrobić walor, czego wynikiem jest sklep
DECA.

 

Na aukcjach, pchlich targach i w piwnicach znajomych szukają mebli rodem z lat 50’i 60’, by później nadać im nową „twarz“. Formy z „tamtych lat” łączą z odważnymi wzorami i kolorami nadając im zupełnie nowego charakteru.

Do PRL-u nawiązują w nazewnictwie -
„Mewa”, „Bałtyk”, „Bosman”, czy „Bolek” i „Lolek”, to tylko niektóre z nazw foteli odwołujących się do czasów minionych. W swojej pracy stawiają na niepowtarzalność: każdy mebel jest pojedynczym egzemplarzem, niektóre – ze względu na wiek – posiadają już wartość kolekcjonerską.

 

Sklep jest kontynuacją rodzinnego interesu – sklepu z tkaninami obiciowymi i akcesoriami tapicerskimi – który, podobnie jak odnawiane w nim meble, przeszedł kompletną transformację.
Młodsza z sióstr – Marta – to absolwentka architektury wnętrz i studentka historii sztuki, starsza Natalia z wykształcenia jest ekonomistką. Wspomagane przez stolarza, tapicera i krawcową tworzą prężny zespół, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, czego najlepszym dowodem są realizowane przez nich projekty!

 

Zdjęcia mówią same za siebie!

 

Oficjalna strona: www.deca.com.pl

Facebook: www.facebook.com/DecaMakesItLovely

fotel-barok.jpeg
fotel-rozowy.jpeg
fuksjowa-sofa.jpeg
1501.jpg
fotel-mewa.jpeg
sofa-barok.jpeg
sistars.jpg


Ola Kozlowska

Ola Kozlowska napisał/a 13 artykułów na CzytajNiePytaj.pl

Ola Kozlowska - z wykształcenia filmoznawca i italianistka, zawodowo związana z produkcją filmową. Współtwórca kreatywnego kolektywu Fola World. Choć często krąży między Niemcami, Italią i Polską, to większość czasu spędza w Berlinie. Multikulti i multitasking, tak jak miasto, w którym żyje. Uzależniona od kuchni azjatyckiej i dobrego wina.

comments powered by Disqus

       

realizacja agendo.pl, cms imperialcms.pl, projekt: saidovsky

Copyrights © 2012 - 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.