art1.jpg

art2.jpg

art3.jpg

Pozwólmy modzie się zwariować | Nadia + Zehra Collections

(11.12.2013) 13:24Lena

Pomysł, świeżość, kolor, wzór, fason, a potem poszukiwania, praca, próby, realizacja i finalnie gotowy projekt. To na pewno nie łatwe być profesjonalnym designerem szczególnie na pierwszym etapie, czyli etapie pomysłu, ale jeszcze trudniej być designerem totalnie innym, szalonym, oryginalnym.. Od zawsze zastanawia nas kondycja mody w Polsce, szczególnie tej prezentowanej przez dziesiątki początkujących marek odzieżowych (ciężko tutaj mówić o początkujących projektantach, ich jest po prostu niewielu). Niby wszystko ok, ale jednak nuda, szarość, sztampowość, powtarzalność, nic ciekawego.

Oczywiście mamy swoich faworytów i jesteśmy w stanie doszukać się  interesujących elementów na polskiej scenie modowej, ale szukamy czegoś więcej, i znajdujemy! Wychodząc poza ramy kontekstu "polska moda", który to powstał na potrzeby wspierania i promowania rodzimych projektantów, często prezentujemy Wam modę bez podziałów, bo przecież ona globalnie znaczy prawdopodobnie wszędzie tyle samo. 

A zatem bez znaczenia czy projekty pochodzą z Polski, z Anglii, z Włoch, czy Ameryki! Warto poszukiwać wielu inspiracji, które pomagają zorientować się na to co faktycznie nam się podoba, co definiuje nasz styl życia i upodobania. Potrzebujemy rożnorodności, która pozwala nam ewoluować i rozwijać swoje gusta. 

Siostry bliźniaczki Nadia + Zehra, ewidentnie szaleństwa się nie boją. Są oryginalne, nietuzinkowe i choć  ich kolekcje wyglądają totalnie abstrakcyjnie, to jednak wszystkie elementy zaprojektowane są starannie, ciekawie i stanowią o wyjątkowym dodatku do każdej garderoby, a już na pewno nadają się do codziennych stylizacji.

Bliźniaczki ukończyły wspólnie Polimoda Fashion School we Florencji. Kompleksowo tworzą kolekcje projektujac nawet ilustracje, które pojawiają się na ciuchach. 
Nadia + Zehra to nie tylko kolejny projekt modowy, a konkretny styl życia, z którego można zaczerpnąć coś dla siebie! 

Style is knowing who you are, what you want to say and not giving a FUCK

Sprawdźcie niektóre projekty sióstr, a po więcej zapraszamy na stronę oficjalną projektantek - www.nadiazehra.com

1.jpg
2.jpg
4.jpg
22.jpg
27.jpg
11.jpg
29.jpg
31.jpg
43.jpg

25.jpg
24.jpg
15.jpg
a.jpg
b.jpg
d.jpg
e.jpg
f.jpg
g.jpg
h.jpg
i.jpg

Lena

Lena napisał/a 1473 artykuły na CzytajNiePytaj.pl

comments powered by Disqus

       

realizacja agendo.pl, cms imperialcms.pl, projekt: saidovsky

Copyrights © 2012 - 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.