art1.jpg

art2.jpg

art3.jpg

Idealny krem – jak go znaleźć?

(24.11.2014) 18:57CzytajNiePytaj

Pośród tysiąca drogeryjnych produktów łatwiej jest stracić głowę i majątek, niż znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Bardzo często przepłacamy, licząc na to, że droższe znaczy lepsze. Innym razem kupujemy kosmetyki przecenione, zachęcani cenowymi „okazjami”, a lada dzień żałujemy oszczędzenia tych kilku złotych. Czym kierować się przy wyborze kremu

Wybierając krem, trzeba się kierować przede wszystkim typem cery oraz efektem, jakiego oczekujemy od kosmetyku. Nie ma też większego sensu kupowanie kosmetyków do „wszystkiego”, ponieważ każdy typ cery charakteryzuje się innymi problemami, do których dostosowany jest skład odpowiednich kosmetyków.

Skóra tłusta

Cera tłusta i problematyczna ma skłonności do nadmiernego błyszczenia się. Ze względu na zwiększone wydzielanie sebum przez gruczoły często występują problemy typu wypryski czy zaskórniki. Rozwiązaniem jest lekki krem, który zawiera w składzie cynk absorbujący nadmierną wydzielinę skóry. Dobrze sprawdzą się także produkty z kwasami – owocowy złuszcza i zamyka pory, a salicylowy działa przeciwzapalnie. Warto zastanowić się także nad kosmetykami dającymi efekt matowienia.

Skóra sucha

Ma skłonności do łuszczenia się i podrażnień, co daje się we znaki szczególnie zimą. Skóra sucha szybko traci wilgoć, przez co staje się szorstka i nieelastyczna. To z kolei prowadzi do szybszego powstawania zmarszczek. Kremy dla cery suchej to głównie te, które zawierają witaminę A i E – działające odmładzająco i nawilżająco. Ukojenie przynoszą kosmetyki bogate w alatoinę i pantenol. Kremy do skóry suchej, a zwłaszcza bardzo suchej, powinny być tłuste i treściwe, jak na przykład krem Garnier.

Skóra mieszana

Skóra mieszana wymaga zarówno nawilżenia, jak i natłuszczenia ze względu na jednoczesne występowanie obszarów tłustych i normalnych bądź suchych. Kosmetyki antybakteryjne powinny być bogate w witaminę A i siarkę, które niwelują zbyt duże wydzielanie sebum i działają bakteriobójczo. Z kolei do stref ze skórą normalną suchą powinno się używać kremów lekkich, delikatnie uzupełniających niedobory wody w skórze i wspomagających jej barierę wodno-lipidową.

Skóra normalna

Cieszy się nią niewiele osób. Właściwie nie wymaga kosmetyków walczących z konkretnymi problemami, a raczej tych, które zapobiegałyby powstawaniu jakichś. W lecie na pewno ważne jest zapewnienie ochrony przed promieniowaniem UV, a więc przydadzą się kremy z filtrami. Jesienią i zimą warto stosować kremy trochę bardziej treściwe, bogate w składniki odżywcze i chroniące przed niską temperaturą.

CzytajNiePytaj

CzytajNiePytaj napisał/a 125 artykułów na CzytajNiePytaj.pl

comments powered by Disqus

       

realizacja agendo.pl, cms imperialcms.pl, projekt: saidovsky

Copyrights © 2012 - 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.